هواوی ممکن است تا 4 هفته دیگر به بازار آمریکا بازگردد

هواوی ممکن است تا 4 هفته دیگر به بازار آمریکا بازگردد

 اخبار منتشر شده حاکی از آن هستند که مقامات ارشد رسمی صحت تصمیم اتخاذشده مبنی بر شکستن تحریم‌های ایالات‌متحده علیه هواوی را تائید کرده است. لازم به ذکر است که هواوی پیش‌ازاین در فهرست نهادهایی قرار داده شده بود که شرکت‌های آمریکایی را از انجام هرگونه تجارت با آنها منع می‌کرد.

مقامات ایالات‌متحده به‌احتمال‌زیاد در طی دو تا چهار هفته آینده صدور مجوز را برای شرکت‌هایی که مایل به همکاری با هواوی هستند، آغاز خواهد کرد.

 

هواوی ممکن است تا 4 هفته دیگر به بازار آمریکا بازگردد


 
به گزارش ایتنا به نقل از وب‌سایت  theinquirer، اخبار منتشر شده حاکی از آن هستند که مقامات ارشد رسمی صحت تصمیم اتخاذشده مبنی بر شکستن تحریم‌های ایالات‌متحده علیه هواوی را تائید کرده است. لازم به ذکر است که هواوی پیش‌ازاین در فهرست نهادهایی قرار داده شده بود که شرکت‌های آمریکایی را از انجام هرگونه تجارت با آن‌ها منع می‌کرد.
 
پیامدهای این تصمیم برای هواوی بسیار سنگین بود و دسترسی این کمپانی را نه‌تنها به تولیدکنندگان تراشه‌ها، بلکه به سیستم‌عامل اندروید نیز محدود می‌کرد. مشکل اصلی هواوی تدارک زیرساخت‌های فناوری 5G برای اپراتورهای ایالات‌متحده است. علاوه بر این ارتباط احتمالی هواوی با دولت چین هنوز مشخص نشده است و به همین دلیل احتمال استراق سمع نهادهای امنیتی چینی هنوز وجود دارد.
 

هواوی ممکن است تا 4 هفته دیگر به بازار آمریکا بازگردد

 
بااین‌وجود هواوی همچنان به این روند جدید نیز معترض است و سخنگوی این کمپانی اظهار داشته است که محدودهای فهرست نهادها باید به‌صورت کلی برداشته شود و صدور مجوزهای موقتی برای فروشندگان آمریکایی قابل‌قبول نیست. همچنین هواوی مدعی شده است که به‌ناحق مجازات می‌شود و هیچ خطر امنیتی برای ایالات‌متحده نخواهد داشت.
 
آینده روابط هواوی با نهادهای آمریکایی هنوز مشخص نیست. برای مثال هنوز نمی‌توان با اطمینان اعلام کرد که آیا گوگل برای ارائه نسخه پشتیبانی شده اندروید به هواوی نیازمند دریافت چنین مجوزی هست یا خیر. بااین‌وجود به نظر می‌رسد که هواوی به‌عنوان یک کمپانی قدرتمند درزمینهٔ فناوری، خود را برای تمامی شرایط احتمالی آماده کرده است و حتی تصمیم دارد که در آینده نه‌چندان دور سیستم‌عامل ویژه‌ای را جایگزین اندروید بکند.


  • 214
  • 0
  • 02 مرداد 1398


برچسب ها


دیدگاه کاربران


ثبت دیدگاه

کلیه حقوق مادی و معنوی محفوظ می باشد روزبلاگ